رینوپلاستی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین روش های جراحی زیبایی در جهان می باشد، رینوپلاستی از دو بخش ” رینو ” به معنای بینی و ” پلاستی ” به معنای زیبا کردن تشکیل شده است.

رینوپلاستی بر روی دو نوع بینی گوشتی و استخوانی انجام می شود.

جراحی بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی بر روی بینی هایی که دارای غضروف و استخوان محکم و پوست نازک باشد گفته می شود.

کسانی که دارای این نوع بینی هستند معمولا دارای مشکلاتی همچون قوز بینی ، انحراف و کجی بینی ، افتادگی نوک بینی می باشند و برای رفع آن به جراح بینی خوب مراجعه می کنند.

افرادی که بینی استخوانی دارند می توانند جراحی بینی فانتزی یا عروسکی ، جراحی بینی شبیه به یک عکس ، جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی بر روی بینی هایی که دارای استخوان و غضروف ضعیف و پوست ضخیم باشد انجام می شود، از دیگر مشخصات این نوع بینی می توان به غدد چربی فراوان در اطراف چره های بینی اشاره کرد.

افرادی که این نوع بینی را دارند نوک بینی شان گرد بوده و جلوی بینی غضروف پهن و نازکی دارد.

به افرادی که دارای این نوع بینی هستند معمولاً توصیه می شود برای کسب نتیجه ایده آل از عمل رینوپلاستی ، جراحی بینی طبیعی انجام دهند.

 

رینوپلاستی

 

انواع روش های رینوپلاستی :

رینوپلاستی به دو روش جراحی بینی بسته و جراحی بینی باز انجام می شود.

در رینوپلاستی به روش بسته ، هیچ گونه برشی بر روی بینی اسجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی بوده و جراح دسترسی کمتری به نوک بینی دارد.

رینوپلاستی به روش باز ، جراحی بینی برای اعمال تغییرات بر روی بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد کرده و پس از جدا کردن پوست از استخوان بینی اقدام به رفع ایرادات بینی می کند.

در این روش جراح بینی به دلیل اینکه دید بهتری دارد به راحتی می تواند ایرادات را برطرف کرده و برای جراحی بینی که دشوار و پیچیده است این روش توصیه می شود.

مراقبت های قبل و بعد از رینوپلاستی به شرح ذیل می باشد:

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از رینوپلاستی انتخاب یک جراح بینی خوب می باشد.

آزمایشاتی را که جراح بینی برای تان تجویز کرده است قبل از جراحی بینی انجام دهید.

دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.

دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی از داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شود، استفاده نکنید.

برای مطالعه درباره اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی به مقاله مربوط به آن ها که به صورت کامل توضیح داده شده است مراجعه کنید.

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

درباره جراحی بینی لرستان

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × سه =