جراحی بینی به روش بسته

افرادی که قصد انجام رینوپلاستی را دارند بهتر است بدانند روش جراحی بینی به دو صورت می باشد؛ جراحی بینی به روش بسته و جراحی بینی به روش باز ، در این مقاله قصد داریم به رینوپلاستی بسته بپردازیم.

جراحی بینی به روش بسته :

در این روش به دلیل اینکه جراح بینی هیچ رشی بر روی پوست ایجاد نمی کند و تمامی برش ها در داخل بینی است رینوپلاستی بسته نامیده می شود.

در این روش جراحی بینی ، جراح بینی با استفاده از دستگاه مخصوصی پوست بینی را از اسکلت جدا کرده و بالا نگه می دارد با حفظ عملکرد بینی و سلامت بیمار تغییرات مورد نیاز را اعمال می کند.

 

جراحی بینی به روش بسته

 

تفاوت جراحی بینی به روش بسته و باز چیست؟

در جراحی بینی به روش بسته بر خلاف جراحی بینی به روش باز ،جراح بینی دید محدودی دارد و دسترسی به نوک بینی برای اعمال تغییرات دشوار است.

مدت زمان جراحی بینی به روش بسته کمتر از جراحی بینی به روش باز می باشد.

میزان تورم و کبودی بعد از جراحی بینی بسته کمتر از جراحی بینی باز می باشد.

در روش جراحی بینی بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود.

دکتر علیرضا ریحانی به دلیل ویژگی هایی که جراحی بینی باز دارد مانند احتمال کم غیر قرینگی ، مناسب برای جراحی های پیچیده مانند جراحی بینی ترمیمی بیشتر این روش را توصیه می کند.

برای مشاهده نمونه کارهای دکتر علیرضا ریحانی می توانید به اینستاگرام و گالری تصاویر وب سایتش مراجعه کنید.

 اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

بیمار دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی بهتر است از الکل ، سیگار و قلیان استفاده نکند چرا که باعث کند شدن روند بهبودی می شود.

بیمار به مدت دو هفته از مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند وارفامین و آسپرین و غیره خودداری کند.

برای آگاهی کامل از اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بینی به مقاله های مربوط به آن مراجعه کنید.

هزینه جراحی بینی به  روش بسته به شرح ذیل می باشد:

هزینه جراحی بینی به روش بسته و باز با توجه به دستمزد جراح بینی ، هزینه های متخصص بیهوشی ، هزینه های بیمارستان و آزمایشات و غیره تعیین می شود.

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • یک × یک =