عمل جراحی چانه

جراحی چانه : چانه یکی از اجزای موجود در صورت است که در زیبایی چهره تاثیر بسیار زیادی دارد به نحوی که اگر کوچکترین نقصی در آن وجود داشته باشد توازن و تعادل کل صورت برهم خورده و فرد نازیبا به نظر خواهد رسید.

چنانچه چانه از حد استاندارد برجسته تر یا بلند تر باشد بینی از چیزی که واقعاً هست کوچکتر دیده شده و همچنین قسمت بالایی صورت، فرو رفته به نظر خواهد آمد. از طرف دیگر اگر این عضو از حالت استاندارد کوتاه تر یا کوچک تر باشد بینی از آنچه هست بزرگ تر به نظر آمده و بر روی فرم صورت تاثیر منفی خواهد گذاشت.

منتوپلاستی یا جنیوپلاستی از جمله جراحی های زیبایی می باشد که هدف از انجام آن اصلاح مشکلات چانه بوده و برای انجام آن تکنیک های زیادی وجود دارد.

 

جراحی چانه

 

انواع جراحی چانه

منتوپلاستی یا جنیوپلاستی به 2 دسته ذیل تقسیم می شود:

  1. بزرگ کردن چانه : جراح در این نوع از جنیوپلاستی ، چانه هایی که کوچک بوده یا عقب هستند را با تکنیک های مخصوص بزرگ کرده یا به سمت جلو می کشد.
  2. کوچک کردن چانه : هدف از این نوع جنیوپلاستی عقب بردن یا کوچک کردن چانه هایی است که از حالت استاندارد جلوتر یا بزرگ تر هستند.

جراحی کوچک کردن چانه چگونه انجام می شود؟

کوچک کردن مستقیم و ژنیوپلاستی اسلایدینگ دو تکنیکی هستند که پزشک از آن ها برای کوچک کردن یا عقب کشیدن چانه بهره می گیرد. پزشک در روش کوچک کردن با صلاحدید خود برشی را در زیر چانه یا درون دهان ایجاد نموده و به کمک یک دریل مخصوص اقدام به خارج کردن استخوان های اضافی می نماید.

در روش ژنیوپلاستی اسلایدینگ پزشک ابتدا استخوان را بریده و سپس اقدام به عقب کشیدن آن می نماید.

هزینه جراحی چانه

هزینه این جراحی زیبایی با توجه به فاکتورهایی همچون داروها، نوع و شدت مشکل موجود در فرد، آزمایشات پزشکی، دستمزد پزشک، هزینه بیمارستان یا کلینیک و غیره برآورد می گردد.

درباره adminmohtava