یکی از مهم ترین مسائلی که قبل از جراحی بینی ،افراد باید به آن توجه کنند، انتخاب یک جراح بینی متبحر و مجرب می باشد. آقایان و بانوانی که قصد عمل بینی خود را دارند، باید معیارهایی را به منظور به دست آوردن نتیجه مطلوب و موفق آمیز مد نظر قرار دهند. یکی از دلایل تاکید در انتخاب بهترین جراح بيني در لرستان ، بروجرد ، خرم آباد یا سایر شهر های ایران این است که بینی در مرکز صورت قرار دارد و کوچک ترین مشکل در آن قابل مشاهده بوده و تاثیر بسزایی در چهره افراد دارد. اگر قصد دارید عمل زیبایی بینی را انجام دهید اما نمی دانید به چه پزشکی اعتماد کنید ، یا اینکه چگونه یک دکتر جراحی بینی خوب و مجرب در شهر محل سکونت خود پیدا کنید ، توصیه می کنیم این مقاله از سایت دکتر علیرضا ریحانی را مطالعه فرمایید. در این مقاله سعی شده در رابطه با نحوه انتخاب یک جراح بینی خوب در خرم آباد و لرستان مطالب مفیدی گفته شود که افراد با خواندن آن ها در هر کجای ایران که باشند می توانند یک دکتر خوب برای رینوپلاستی خود پیدا کنند.

 

 

انتخاب جراح بینی یکی از مهم ترین و سرنوشت سازترین انتخاب های افرادی است که قصد جراحی دماغ خود را دارند، در صورتی که فرد پزشک خود را به خوبی انتخاب نکند تا یک سال باید صبر کند تا زخم های بینی بهبود یابد و بعد از آن اقدام به عمل ترمیمی بینی کنند. انتخاب یک دکتر بینی خوب در نتیجه جراحی تاثیر بسیار زیادی می گذارد و می تواند درصد نتیجه بخشی مثبت یک جراحی را تا حد بسیاری بالا ببرد.

نقش بهترین جراح بینی قبل از عمل

واضح است که مهم ترین قسمت عمل بینی یعنی خود جراحی بستگی به یک دکتر بینی خوب ، متبحر و مجرب دارد ولی نباید از تاثیر پزشک در قبل و بعد از عمل قافل شد.

 • جلسات مشاوره

در جلسات مشاوره ای قبل از جراحی،  جراح باید مشکلات بینی، نوع پوست و تغییرات مورد نیازی که باید بر روی بینی اعمال شود را بررسی کند. در این جلسات متقاضی جراحی دماغ باید انتظارات خود را از نتیجه جراحی با وی در میان بگذارد، تا بتوانند با انجام مشاوره ها و رعایت معیار های زیبایی و سلامتی به یک نتیجه ایده آل برسند.

 • انتخاب تیم همراه

یک جراح بینی خوب باید پیش از انجام جراحی تمامی مسائل مرتبط با آن را مورد بررسی قرار دهد. به طور مثال محلی که باید جراحی انجام شود، تجهیزات و پرسنل مربوطه و متخصص بیهوشی را انتخاب کند. در واقع می توان گفت که پزشک باید با دقت و وسواس بسیار زیادی تیم جراحی خود را انتخاب کند. زیرا مهم ترین وظیفه پزشک در هر نوع جراحی به خصوص عمل های زیبایی این است که سلامت بیمار را حفظ کند.

 • بررسی مسائل روحی و روانی

مرحله بعدی این است که ابتدا بهترین دکتر عمل بینی لرستان ، بروجرد یا خرم آباد و دیگر شهر های کشور باید وضعیت سلامت روح و روان متقاضی را مورد بررسی قرار دهد. زیرا به مطلوب بودن نتیجه عمل بینی کمک بسیار زیادی می کند. ارزیابی سلامت روحی و روانی بیمار در بیشتر جراحی ها از مهم ترین و اساسی ترین وظایف پزشک است ولی در جراحی های زیبایی این ارزیابی از اهمیت و حساسیت بسیار بالایی برخوردار می باشد.

زیرا اگر فردی برای انجام یک جراحی ضروری مانند بر طرف کردن عفونت یا برداشتن پولیپ به پزشک مراجعه کند، کار پزشک بسیار آسان می شود و تنها برای بیمار و همراهانش درباره نوع عمل، نتیجه حاصله و عوارض احتمالی آن توضیح می دهد. ولی در صورتی که فرد برای انجام عمل زیبایی به پزشک مراجعه کند، یک جراح بینی خوب باید ابتدا از انگیزه فرد برای انجام جراحی آگاه شود، سپس میزان انتظارات و توقعات او را بداند. دانستن تمامی موارد گفته شده باعث می شود از بروز مشکلات بعد از عمل جلوگیری شود.

 

 

 • بررسی سوابق پزشکی

بعد از انجام مراحل فوق پزشک باید شرح حال دقیقی از بیمار بگیرد و او را معاینه کند. آگاه ساختن پزشک از سوابق بیماری و دارو های مصرفی یکی از مهم ترین و ضروری ترین مراحل است. زیرا در مواردی نیاز است که قبل یا بعد از جراحي بيني برای مدت کوتاهی بعضی از داروها متوقف یا با دیگر دارو ها جایگزین شوند. برای اینکه برای متقاضی در حین عمل یا بعد از عمل مشکلی ایجاد نشود بهتر است فرد پزشک را از سوابق پزشکی خود مطلع سازد.

 • بررسی و آنالیز بینی و فرم صورت

در این مرحله بهترین دکتر بینی یک آنالیز کلی از بینی و فرم صورت بیمار انجام می دهد و درباره خواسته های بیمار در رابطه با نوع و مدل بینی سوال می پرسد و آن ها را با واقعیت مطابقت می دهد و در صورتی که قادر به انجام آن باشد به زیبا جویی توضیح می دهد. پزشک علاوه بر اینکه باید به زیبایی ظاهر توجه کند باید به داخل بینی نیز توجه کند. چون اگر یک بینی زیبا شود اما از لحاظ تنفسی برای فرد مشکل ایجاد کند باعث عذاب دائمی بیمار می شود.

در کل می توان گفت ویژگی های انتخاب یک جراح بینی خوب به شرح ذیل می باشد:

 • یک جراح خوب باید سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد.
 • به علم زیبایی شناختی آگاه باشد و بتواند بینی را بعد از جراحی دماغ تجسم کند.
 • با صبر و حوصله تمامی انتظارات بیمار را از عمل دماغ می شنود.
 • با توجه به ایرادات موجود در بینی توانایی انجام انواع جراحی را داشته باشد.
 • جراح باید یک دیدگاه کلی از عمل رینوپلاستی در اختیار بیمار قرار دهد و تمامی اقدامات قبل و بعد از جراحی را به او توضیح دهد.

مراحل انتخاب بهترین دکتر بینی به شرح ذیل می باشد:

 • برای انتخاب یک جراح بینی خوب در لرستان ، بروجرد ، خرم آباد یا دیگر شهر های ایران ابتدا یک لیست از جراحان بینی مجرب تهیه کنید و در میان آن ها به تحقیق بپردازید.
 • درباره میزان تحصیلات و سابقه کاری آن ها پرس و جو نمایید.
 • همچنین می توانید از اطرافیان خود درباره بهترین پزشک پرس و جو نمایید یا در گوگل جست و جو کنید.
 • پس از اینکه دکتر بینی مورد نظر خود را انتخاب کردید برای مشاوره به مطب او بروید و انتظارات خود را از جراحی زیبایی بینی بیان کنید.
 • با بیمارانی که در مطب حضور دارند، گفتگو کنید و میزان رضایت آن ها را بسنجید.
 • نمونه کارهای جراحی دماغ ، جراح مورد نظر را در مطب یا در قسمت گالری تصاویر وب سایتش مشاهده نمایید.
 • آقایانی که قصد این عمل را دارند به این نکته توجه کنند که جراح مورد نظرشان سابقه عمل بینی  آقایان را داشته باشد.

پس از انتخاب یک دکتر بینی خوب حال بهتر است درباره جراحی زیبایی بینی نیز اطلاعاتی را به دست آورید.

 

 

لزوم انتخاب بهترین جراح بینی در لرستان

در صورتی که تمایل دارید بینی خود را عمل کنید یا یک عمل زیبایی بر روی چهره خود انجام دهید باید برای انتخاب یک جراح بینی خوب در خرم آباد ، بروجرد یا سایر شهر های ایران نهایت دقت خود را بکار بگیرید ؛ زیرا این عمل جراحی تاثیر شگرف و قابل توجهی بر روی زیبایی چهره شما دارد. لذا یک انتخاب درست و صحیح ، می تواند نواقص و عیوب ظاهری بینی شما را به بهترین شکل ممکن رفع کند و با بهبود ظاهر چهره شما ، بر روی میزان اعتماد به نفس اضافه نماید و به این شکل بر روی کیفیت زندگی و روابط اجتماعی تان اثر مثبتی بگذارد. متاسفانه برخی از افراد نسبت به این موضوع بی اهمیت هستند و به دلیل نارضایتی که از مشکلات ظاهری و عملکردی بینی خود دارند ، تنها اصرار دارند که هر چه سریع تر جراحی زیبایی بینی بر روی ان ها انجام شود. آن ها هیچ گاه به عوارضی که ممکن است بر اثر انتخاب نادرست برایشان به وجود بیاید فکر نمی کنند. انتخاب نادرست پزشک، محول کردن انجام عمل زیبایی بینی به یک جراح تازه کار ، بی تجربه ، بدون تخصص و بدون مهارت می تواند پیامد ها و عوارض مختلفی همچون هماتوم ، خونریزی شدید ، از دست دادن حس بویایی ، سوراخ شدن تیغه سپتوم بینی و غیره را به همراه داشته باشد و گاها باعث پیشمانی برای یک عمر شود. در حقیقت می توانیم بگویم موفقیت آمیز بودن یا نبودن عمل جراحی بینی شبیه به پشت و روی یک سکه است که در بخت آزمایی افراد آن را به سمت بالا پرتاب می کنند و شانس خود را محک می زنند. در ادامه این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چگونه جلو وقوع اتفاقات بد را بگیرید و چطور سکه را بچرخانید تا روی موفق آن نصیب شما شود.

 

جراح بینی

 

توضیحات جراح بینی درباره جراحی زیبایی بینی

جراحان بینی ، بینی را بر اساس ویژگی هایی که دارند به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم کرده اند.

 • استخوانی

بینی استخوانی به بینی گفته می شود که دارای پوست نازک و اسکلت محکم باشد. افرادی که دارای این نوع بینی هستند و می خواهند عمل زیبایی بینی استخوانی انجام دهند می توانند مدل بینی فانتزی یا عروسکی را انتخاب کنند.

 • گوشتی

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که نوک بینی پهن باشد و در اطراف سوراخ های بینی غدد چربی زیادی داشته به گونه ای که با فشار دادن دو انگشت چربی از پوست خارج شود، همچنین این نوع بینی دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف است. افرادی که دارای این نوع بینی هستند در رینوپلاستی دماغ های گوشتی ، باید  مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند که با ویژگی های این نوع بینی بهترین نتیجه را به دست آورند. افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بهتر است انتظار واقع بینانه ای نسبت به عمل زیبایی بینی داشته باشند و انتظارات نامعقول از انجام آن نداشته باشند.

روش های مورد استفاده در جراحی بینی

عمل بینی به دو روش باز و  بسته انجام می شود.، بهترین جراح بینی لرستان یا سایر شهر های ایران با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از روش های فوق را انتخاب کرده و تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند.

 • روش بسته : در این روش جراحی ، پزشک هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی کند و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.
 •  روش باز : در این روش جراحی زیبایی بینی ، جراح یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می کند.

 

جراح بینی

 

کوچک کردن بینی با لیزر

امروزه در زمینه کوچک کردن بینی با لیزر تبلیغات گسترده ای می شود که باید بگوییم هنوز علم در حوزه لیزر آنقدر پیشرفت نکرده است که بتوان با لیزر تغییراتی در اسکلت بینی ایجاد کرد، لیزر تنها باعث صاف و شفاف شدن پوست بینی می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی

 • اساسی ترین اقدام قبل از جراحي بيني ، انتخاب یک جراح کارآزموده و حاذق می باشد که در زمینه عمل زیبایی بینی تجارب موفقیت آمیزی کسب نموده است.
 • پس از انتخاب بهترین جراح بینی لرستان یا سایر شهر های ایران ، مراجعه به مطب وی و داشتن یک جلسه مشاوره با ایشان از دیگر اقدامات ضروری قبل از عمل است ، چرا که در این جلسه بیمار می تواند اهداف خود از انجام راینوپلاستی را با پزشک مطرح نماید و از آنچه که پس از پایان جراحی در انتظار اوست آگاه گردد.
 • طبق تجویز پزشک ، متقاضیان جراحی بینی باید از دو هفته قبل از عمل نسبت به قطع مصرف دخانیات و الکل اقدام نمایند ، زیرا مصرف این مواد فرآیند اکسیژن رسانی حین عمل را دچار اختلال کرده و بعد از جراحی نیز روند ترمیم زخم های جراحی را مختل می کند.
 • به توصیه بهترین دکتر بینی لرستان ، خرم آباد ، بروجرد و سایر شهر های ایران ؛ مصرف داروهایی چون بروفن ، آسپرین و غیره نیز به دلیل ایجاد اختلال در فرآیند انعقاد خون از دو هفته قبل از انجام عمل ممنوع می باشد.
 • از آنجا که بیماران پس از عمل زیبایی بینی به دلیل وجود گچ بر روی بینی نمی توانند استحمام کنند ، توصیه می شود حتما شب قبل از عمل دوش بگیرند تا به این ترتیب به مدت چند روز نیازی به حمام نمودن نداشته باشند.
 • متقاضیان ، باید شب قبل از عمل چیزی نخورند و ننوشند و  حداقل 8 ساعت قبل از انجام جراحی باید ناشتا باشند.
 • توجه داشته باشید در صورتی که معده بیمار در حین انجام عمل ، پر باشد احتمال بازگشت محتویات معده به داخل مجاری تنفسی وی وجود خواهد داشت و در نتیجه توصیه می شود بیمار در روز جراحی حتما ناشتا باشد ، چرا که ممکن است سلامت او به مخاطره بیفتد.
 • دکتر ریحانی بهترین جراح بینی لرستان توصیه می کنند در روز عمل بیماران با لباس گشاد و دکمه دار یا زیپ دار به محل جراحی مراجعه کنند تا پس از پایان عمل در پوشیدن لباس با مشکل مواجه نشوند.
 • بیماران می بایست در ساعت مقرر که جراح تعیین نموده به محل جراحی مراجعه نمایند.
 • خانم ها نباید هیچ نوع مواد آرایشی ، لاک و ناخن مصنوعی داشته باشند.
 • آقایان نیز باید با حداقل ریش و سبیل باشند.
 • همراه داشتن هر نوع وسایل فلزی مانند زیور آلات در روز جراحی ممنوع می باشد.
 • توصیه می شود بیمار در روز جراحی ، حداقل به همراه یک نفر به محل جراحی مراجعه نماید.

 

 

عوارض جراحی بینی در صورت عدم انتخاب بهترین جراح بینی چیست؟

از جمله نگرانی های شایعی که افراد در رابطه با جراحی بینی داشته و سوالات بسیار زیادی را در این زمینه از دکتر علیرضا ریحانی ، جراح بینی لرستان می پرسند در مورد عوارض ناشی از این جراحی زیبایی می باشد.

نکته ای که در ابتدا باید بگوییم این است که نه تنها بعد از عمل دماغ بلکه بعد از هر روش جراحی که برای انجام آن نیاز به برش زدن پوست و ایجاد تغییر در بافت ها و ساختمان اجزای بدن باشد عوارضی در فرد بروز خواهد کرد که کاملاً طبیعی بوده و واکنش طبیعی بدن به تغییرات ایجاد شده است. البته عوارض ناشی از این فرایند به مراتب از سایر روش های جراحی کمتر است و سریعاً برطرف خواهد شد. عوارضی همچون تورم، کبودی، التهاب و درد بعد از عمل بینی کاملاً طبیعی بوده، به مرور کاهش یافته و فرد با رعایت و انجام برخی نکات که در ادامه به آن ها اشاره شده است می تواند در روند فروکش کردن این عوارض تسریع ایجاد نماید.

اما برخی دیگر از عوارض ناشی از جراحی دماغ که البته شایع هم نیستند طبیعی نبوده و بیشتر در اثر عدم انتخاب یک دکتر بینی خوب در خرم آباد یا دیگر شهر های ایران و همچنین عدم توجه بیمار به رعایت نکات مراقبتی بعد از عمل رخ می دهد. از جمله این عوارض می توان به بروز مشکلات تنفسی، چسبندگی بینی و همچنین بروز مشکلات ظاهری همچون غیر قرینه بودن سوراخ های بینی اشاره کرد. عمده نارضایتی بیماران در رابطه با جراحي بيني  ، عدم رضایت آن ها از نتیجه می باشد که این موضوع در برخی موارد به دلیل عدم انتخاب یک دکتر بینی ماهر رخ داده و در برخی موارد دیگر به دلیل عدم داشتن توقعات معقول بیمار از نتیجه عمل می باشد؛ به طور مثال فردی که بینی گوشتی دارد توقع فرم فانتزی را از نتیجه رینوپلاستی خود دارد که امکان پذیر نیست و این ارتباطی به میزان مهارت پزشک ندارد.

 

 

مراقبت های بعد از رینوپلاسی

 1. به مدت دو هفته بعد از عمل زیبایی بینی از داروهای رقیق کننده خون همچون وارفارین و آسپرین و غیره استفاده نکنید.
 2. به مدت دو هفته بعد از عمل  از مصرف الکل و استعمال دخانیات پرهیز کنید.
 3. توصیه بهترین جراح بینی خرم آباد است است که داروهایی را که پزشک برای تان تجویز نموده است به طور مرتب استفاده کنید.
 4. از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد پرهیز کنید.
 5. دکتر ریحانی بهترین دکتر بینی لرستان ، خرم آباد و بروجرد به متقاضیان عمل راینوپلاستی همواره توصیه می کنند مراقب باشید گچ بینی تان خیس نشود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی به مقالات جامعی که تهیه شده و در وب سایت موجود است مراجعه نمایید.

پرسش و پاسخ جراحی بینی

در مقاله جامعی سوالات متداول در عمل بینی ذکر شده و پاسخ آن ها را داده ایم برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می شود به آن مراجعه نمایید و در صورتی که سوالی داشتید می توانید از طریق وب سایت یا صفحه اینستاگرام سوال خود را پرسیده و پاسخ آن را دریافت کنید.

هزینه عمل بینی به دست بهترین جراح بینی لرستان

قیمت عمل دماغ با توجه به دستمزد بهترین دکتر بینی شهر محل سکونت شما ، هزینه های بیمارستان ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه آزمایشات و عکسبرداری ها و غیره تعیین می شود. از همین رو نمی توان هزینه ثابتی را برای آن تعین کرد برای اطلاع پیدا کردن از هزینه نهایی این فرایند بهتر است به صورت حضوری به جراح بینی مورد نظر خود مراجعه کنید.

 

 

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.