لیفت پیشانی چیست؟

لیفت پیشانی که برخی از افراد آن را با عنوان لیفت ابرو می شناسند نوعی جراحی زیبایی است که با هدف بازگردانی ظاهر جوان پوست پیشانی، ابروها، پلک فوقانی، تنگ نمودن بافت نرم پیشانی و بازگردانی اثرات نیروی جاذبه انجام می شود. روش های گوناگونی برای این نوع لیفت همچون لیفت با نخ وجود دارد که جراحی به دلیل دائمی بودن نتایج، بهترین روش موجود است. جراحان برای جراحی ليفت پيشاني تکنیک های مختلفی داشته و برش ها را در قسمت های گوناگونی ایجاد می نمایند.

افزایش سن همواره با عوارضی برای افراد همراه بوده است که یکی از آن ها صاف و افقی شدن ظاهر ابروها می باشد. در برخی از افراد افتادگی ابروها به قدری زیاد است که مانع از نشان دادن احساسات صورت می شود. در چنین شرایطی با انجام جراحی لیفت پیشانی یا لیفت ابرو می توان این مشکل را تا حد بسیار زیادی برطرف کرده و یک سوم فوقانی صورت را جوان تر کرد.

 

لیفت پیشانی

 

جراحی لیفت پیشانی چه زمانی به افراد پیشنهاد می شود؟

  • هنگامی که ظاهر چهره به دلیل افتادگی ابروها خسته و ناراحت به نظر برسد.
  • بر روی پیشانی خطوط عمیق افقی وجود داشته باشد.
  • ما بین ابروها و در قسمت بالای بینی خطوط عمودی و خط اخم ایجاد شده باشد.
  • فرد به دلیل افتادگی بیش از اندازه پلک هایش قادر به آرایش چشم های خود نباشد.
  • فرد از لحاظ روحی و جسمی در شرایط خوبی به سر ببرد.
  • شخص دخانیات و سیگار استعمال نکند.
  • از نتیجه این جراحی زیبایی انتظارات واقع بینانه و منطقی داشته باشد.

آیا می توان این جراحی زیبایی را همزمان با جراحی دیگری انجام داد؟

بله؛ جراحی ليفت پيشاني را می توان با لیفت صورت، بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی به طور همزمان انجام داد.

نحوه انجام جراحی ليفت پيشاني

همانطور که در فوق گفتیم پزشکان برای انجام این جراحی از تکنیک های گوناگونی همچون روش های آندوسکوپی تا تکنیک های باز استفاده می نمایند.

رایج ترین شیوه برای انجام این عمل جراحی ایجاد چندین برش در محل رشد موها و در برخی موارد در پلک بالایی یا گاهاً پیشانی می باشد.

در روش باز یک برش طولانی در اطراف خط رشد مو، اطراف پیشانی یا یکی از خطوط پیشانی ایجاد شده و پزشک اقدام به جدا کردن پوست از روی بافت های تحتانی می کند. در نهایت و بعد از حذف پوست و چربی های اضافی، ابروها و پوست پیشانی به جای خود بازگردانده شده و در آنجا بخیه زده می شود.

درباره adminmohtava