جراح بینی در بروجرد

جراح بینی در بروجرد : امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در جهان می باشد، افراد متقاضی برای رینوپلاستی به دنبال بهترین جراح بینی در محل زندگی خود هستند و این سوال در ذهن شان ایجاد می شود که بهترین جراحی بینی در خرم آباد کیست؟

چه کسی بهترین جراحی بینی لرستان را انجام می دهد ؟

چگونه می توان بهترین جراح بینی در بروجرد را انتخاب کرد و غیره.

در این مقاله قصد داریم به پاسخ سوالات فوق بپردازیم.

 

جراح بینی در بروجرد

 

ویژگی های بهترین جراح بینی به شرح ذیل می باشد:

 • یک جراح بینی خوب باید اصول ریاضی را بداند و به علم زیبایی شناختی آگاهی داشته باشد.
 • توانایی تجسم کردن بینی بعد از جراحی زیبایی بینی را داشته باشد تا بتواند بهترین مدل بینی که با چهره فرد متناسب است را پیشنهاد دهد.
 • صبور و با حوصله باشد تا بتواند سوالات مربوط به جراحی بینی را که بیمار دارد، پاسخ دهد، دکتر علیرضا ریحانی مقاله ای درباره سوالات متداول در جراحی بینی تهیه نموده و در وب سایت خود قرار داده است که می توانید برای آگاهی بیشتر به آن مراجعه کنید.
 • یک جراح بینی خوب باید سلامت بیمار را اولویت کار خود قرار دهد و زمان کافی را برای مشاوره و معاینه او بگذارد.

 

جراح بینی در بروجرد

 

نحوه انتخاب بهترین جراحی بینی به شرح ذیل می باشد:

 • برای انتخاب بهترین جراح بینی در منطقه خود می توانید از دوستان و آشنایان تان پرس و جو کنید یا در موتورهای جستجو واژه بهترین جراح بینی را جستجو کنید.
 • پس از انتخاب جراح بینی مورد نظرتان برای مشاوره به مطب او بروید و انتظارتان را از جراحی زیبایی بینی به او بگویید تا بتواند به خوبی شما را راهنمایی کند.
 • درباره میزان تحصیلات و سوابق کاری او تحقیق کنید و میزان رضایت بیماران جراح بینی مورد نظرتان را بسنجید.
 • نمونه کارهای جراح بینی را مشاهده کنید، برای مشاهده نمونه کارهای دکتر علیرضا ریحانی ، بهترین جراح بینی در بروجرد ، به گالری تصاویر وب سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه کنید.
 • به این نکته توجه کنید که جراحی بینی یک عمل اورژانسی محسوب نمی شود پس زمان کافی برای تحقیق و بررسی درباره بهترین جراح بینی را دارید.
 • همچنین توجه داشته باشید که به خاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و پیش از مراجعه سوابق کاری او را بررسی کنید چرا که ممکن است پس از عمل بینی از نتیجه آن رضایت نداشته و نیاز به جراحی بینی ترمیمی پیدا کنید.

در ابتدای مقاله درباره انتخاب جراح بینی و ویژگی های آن صحبت کردیم، در ادامه می خواهیم درباره انواع بینی و روش های جراحی بینی صحبت کنیم.

 

جراح بینی در بروجرد

 

جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی بر روی دو نوع بینی گوشتی و بینی استخوانی انجام می شود، تقسیم بندی این بینی ها بر اساس ویژگی هایی که دارند صورت گرفته است.

بینی استخوانی به بینی که دارای پوست نازک و استخوان و غضروف محکم باشد گفته می شود، این نوع بینی به دلیلی اینکه پوست نازکی دارد تغییرات اعمال شده بر روی بینی را به خوبی نمایش می دهد به همین علت افراد می توانند در جراحی بینی استخوانی مدل بینی طبیعی ، فانتزی یا عروسکی و غیره را انتخاب کنند.

بینی گوشتی به بینی که دارای پوست ضخیم و اسکلت ضعیف باش گفته می شود، این نوع بینی دارای غدد چربی فراوان در اطراف بینی بوده و نوک بینی گرد می باشد، کسانی که دارای این نوع بینی هستند معمولا به آن ها توصیه می شود برای به دست آوردن نتیجه مطلوب در جراحی بینی گوشتی مدل بینی طبیعی را انتخاب کنند.

 

جراح بینی در بروجرد

 

انواع روش های جراحی بینی :

جراحی زیبایی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود.

در رینوپلاستی باز یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز بر روی بینی اعمال می شود.

اما در روش جراحی بینی بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

تورم بعد از جراحی بینی

تورم بعد از عمل بینی امری بسیار طبیعی بوده و شدت آن در افراد مختلف و بنا به دلایلی همچون نوع بینی، میزان ایرادات آن و ویژگی های بدن افراد متفاوت می باشد.

به دلیل برش ها و تغییراتی که در حین جراحی بینی بر روی پوست، غضروف ها و استخوان های بینی اعمال می شود، بافت های موجود در آن ناحیه و نواحی اطراف دچار تورم و کوفتگی می شوند.

همچنین می توان از تجمع مایع میان بافتی به عنوان دیگر عامل بروز ورم بینی بعد از جراحی نام برد.

 

 

کبودی بعد از جراحی بینی

عارضه ای که بعد از عمل بینی به طور مشترک در همه افراد بروز می کند، کبودی می باشد. این کبودی و تغییر رنگ به دلیل نشتی خون از مویرگ ها به بافت های تحتانی زیر پوست ایجاد می شود.

روش های کاهش تورم و کبودی بعد از جراحی بینی :

دکتر علیرضا ریحانی ، جراح بینی در بروجرد راهکارهای زیر را برای کاهش تورم و کبودی بعد از عمل بینی به بیماران خود توصیه می کند:

 1. در سه روز ابتدایی بعد از جراحی بر روی بینی کمپرس آب سرد قرار داده و در 3 روز بعدی از کمپرس گرم بر روی بینی استفاده کنید. توجه داشته باشید که کمپرس را هر ساعت یکبار و هر بار به مدت 15 دقیقه بر روی موضع قرار داده و این کار را تکرار کنید.
 2. حتی الامکان از پایین انداختن سر به سمت پایین خودداری کرده و آن را بالا نگه دارید، همچنین بهتر است در حین دراز کشیدن و خوابیدن سر را با گذاشتن چند بالشت در زیر آن بالاتر از سطح بدن بگذارید.
 3. فعالیت های بدنی خود را کاهش داده و از انجام ورزش های سنگین خودداری نمایید.
 4. دهان خود را به هنگام عطسه و سرفه تا جای ممکن باز کنید، تا کمترین فشار به بینی وارد شود.
 5. چسب بینی را در مدت زمانی که جراح تان تعیین کرده است بر روی بینی قرار دهید.
 6. از فین نمودن به مدت 14 روز اجتناب نمایید.
 7. از بینی خود در برابر آسیب دیدن و وارد شدن ضربه به آن محافظت کنید.
 8. به دلیل اینکه رابطه زناشویی با هیجان همراه بوده و موجب پرخونی صورت می شود باعث تشدید تورم خواهد شد، بنابراین به مدت 1 هفته از برقراری رابطه جنسی خودداری نمایید.
 9. مصرف سدیم را در رژیم غذایی خود به حداقل برسانید.
 10. مصرف میوه و آبمیوه های تازه به خصوص آب آناناس را به مقدار زیاد در رژیم غذایی خود بگنجانید.

 

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 8 − 6 =