جراحی های زیبایی صورت

جراحی پلاستیک صورت چیست ؟ جراحی پلاستیک صورت امروزه جزء پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد که شامل انواع جراحی های زیبایی صورت است، در این مقاله قصد داریم درباره موضوع جراحی های زیبایی صورت به بیان توضیحاتی بپردازیم.

انواع جراحی های زیبایی صورت به شرح ذیل می باشد:

  • جراحی بینی

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی صورت می باشد که از دو بخش ” رینو ” به معنای بینی و ” پلاستی ” به معنای زیبا کردن تشکیل شده است ، جراحی بینی بر روی دو نوع بینی گوشتی و استخوانی انجام می شود.

عمده تفاوت جراحی بینی استخوانی و بینی گوشتی در استحکام اسکلت و ضخامت پوست آن ها می باشد.

جراحی زیبایی بینی با دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود، در جراحی بینی به روش باز یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می شود در حالی که در جراحی بینی بسته تمامی برش ها در داخل بینی می باشد.

از موارد مهم در جراحی بینی انتخاب بهترین جراح بینی می باشد که برای کسب آگاهی بیشتر می توانید به مقالات مرتبط درباره جراحی بینی که دکتر علیرضا ریحانی ، بهترین جراح بینی خرم آباد ، تهیه نموده و در وب سایت ایشان موجود است مراجعه کنید.

 

جراحی های زیبایی صورت

 

جراحی گوش

اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش از دو بخش ” اتو ” به معنای گوش و ” پلاستی ” به معنای زیبا کردن تشکیل شده است.

جراحی زیبایی گوش تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی انجام می شود، در اتوپلاستی ، جراح گوش یک برش کوچک پشت گوش ایجاد می کند و پس از برداشتن غضروف و پوست اضافه گوش را در ناحیه جدید بخیه زده و پانسمان می کند.

جراحی گوش باعث افزایش اعتماد به نفس افراد می شود و دوره نقاهت کوتاهی دارد.

باید گفت افرادی که قصد جراحی زیبایی گوش را دارند نگران نباشند، چرا که این جراحی بر روی عملکرد شنوایی شما تاثیری نمی گذارد.

جراحی فک

جراحی اصلاح فک از جمله جراحی هایی می باشد که افراد با مراجعه به متخصص جراحی دهان و فک و صورت اقدام به رفع ناهنجاری های دهانی و فکی خود می کنند.

در جراحی زیبایی فک ناهنجاری هایی همچون اپن بایت ، انحراف فک بالا یا پایین ، جلو یا عقب بودن فک بالا یا پایین و غیره رفع می گردد.

باید گفت بهترین سن برای درمان ناهنجاری های فکی 7 الی 12 سالگی می باشد، چرا که در این سنین جراح فک می تواند با اقدامات پیشگیری کننده آن را برطرف نماید، در صورتی که این ناهنجاری ها با پیشگیری برطرف نشود باید جراحی فک انجام گیرد.

قابل ذکر است جراحی اصلاح فک معمولا همراه با ارتودنسی دندان می باشد، چرا که ارتودنسی باعث می شود که فکین به درستی در موقعیت صحیح خود قرار گیرند و جراحی فک به درستی انجام شود.

 

جراحی های زیبایی صورت

 

هزینه جراحی پلاستیک صورت چقدر می باشد؟

هزینه جراحی زیبایی صورت با توجه به نوع جراحی ، هزینه بهترین جراح ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه آزمایشات و جلسات معاینه ، هزینه داروها و غیره تعیین می شود.

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

( جراحی بینی – جراحی فک و دندان – جراحی های زیبایی صورت )

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • هفت − سه =