جراحی بینی و بارداری

میزان تقاضا برای جراحی بینی در میان بانوان نسبت به آقایان بیشتر می باشد اما بهتر است بدانید که بانوان نسبت به آقایان برای جراحی زیبایی بینی دارای محدودیت هایی هستند از جمله جراحی بینی و بارداری که در این مقاله می خواهیم به آن بپردازیم.

برای انجام جراحی بینی مراجعه به یک جراح بینی خوب جزء مهم ترین اقداماتی است که بیمار باید انجام دهد تا به خوبی مشاوره شود و بتواند به درستی درباره جراحی بینی تصمیم بگیرد.

یکی از مواردی که بیمار می تواند در جلسه مشاوره صحبت کند جراحی بینی و بارداری می باشد.

آیا جراحی بینی و بارداری به طور همزمان ممکن است؟

این سوال جزء متداول ترین سوال های جراحی بینی می باشد که بانوان می پرسند باید پاسخ دهیم خیر، چرا که داروهای بیهوشی که در حین جراحی بینی استفاده می شود بر روی جنین تاثیر منفی می گذارد به همین علت است که جراحان بینی برای بانوان پیش از اقدام به جراحی زیبایی بینی ، انجام آزمایش بارداری را توصیه می کنند.

 

 

جراحی بینی و بارداری

 

چه مدت بعد از عمل بینی میشه اقدام به بارداری کرد ؟

بانوانی که قصد بارداری بعد از جراحی بینی را دارند می توانند بعد از گذراندن دوره نقاهت اقدام به بارداری کنند.

زمان مناسب بارداری بعد از جراحی بینی حدود دو ماه بعد می باشد اما جراحان بینی توصیه می کنند که تا یک سال صبر کرده تا بینی به طور کامل بهبود یابد چرا که روند بهبود بینی یک فرآیند تدریجی می باشد.

تاثیر بارداری بر عمل زیبایی بینی چیست ؟

در دوران حاملگی به دلیل اینکه تجمع آب در بدن افزایش می یابد بدن دچار تورم می شود، تورم ناشی از بارداری باعث می شود که حفره های سینوسی متراکم شده و ضخامت مخاط و تیغه بینی افزایش یابد.

اما این اتفاق موقتی بوده و پس از زایمان رفع می شود.

بانوانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند و اقدام به باردرای  کرده اند بهتر است نگران نباشند چرا که بینی آن ها پس از زایمان به حالت قبل خود باز می گردد.

 

جراحی بینی و بارداری

 

عمل بینی در دوران شیردهی :

باید بگوییم بانوانی که پس از بارداری و در دوران شیردهی برای جراحی بینی مراجعه می کنند بهتر است مواردی را رعایت کنند.

از جمله مهم ترین مواردی که باید بانوانی که عمل بینی در دوران شیردهی انجام می دهند بدانند این است که تا تا 24 ساعت بعد شیر ندهند و دو مرتبه اول، شیر را دوشیده و دور بریزند، چرا که داروهای بیهوشی که در بدن ماد وجود دارد با شیر دادن به کودک منتقل شده و باعث خواب آلودگی کودک می شود.

همچنین در این مدت اثر بیهوشی از بین می رود و مادر به راحتی می تواند کودک خود را در آغوش گرفته و به او شیر دهد.

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی با توجه به دستمزد بهترین جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه پرسنل بیمارستان ، هزینه جلسات معاینه ، آزمایشات و داروهای تجویز شده و غیره تعیین می شود.

بیمار به این نکته توجه داشته باشد که بخاطر هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکرده و درباره او تحقیق کند.

 

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

( جراحی بینی – جراحی فک و دندان – جراحی های زیبایی صورت )

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.