جراحی بینی در زنان

یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی ، جراحی بینی در زنان می باشد که امروزه طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است.

بینی یکی از مهم ترین اجزاء می باشد که در مرکز صورت قرار گرفته و زیبایی بقیه اجزاء را نیز تحت شعاع قرار می دهد، به همین علت برخی از زنان برای بهبود چهره و افزایش زیبایی خود اقدام به جراحی زیبایی بینی می کنند.

در جراحی زیبایی ایراداتی همچون قوز بینی ، بزرگ بودن سوراخ های بینی ، انحراف تیغه بینی و غیره با حفظ عملکرد بینی برطرف می شود.

جراح بینی

در جراحی زیبایی بینی به این نکته توجه داشته باشید که جراح بینی نقش بسزایی در به دست آوردن نتیجه مطلوب و ایده آل دارد، پس برای به دست آوردن نتیجه مطلوب به بهترین جراح بینی مراجعه کنید.

به این نکته توجه داشته باشید که بخاطر صرف هزینه کمتر به هر جراح بینی مراجعه نکنید و قبل از سپردن بینی خود به تیغ جراحی حتماً درباره جراح بینی و سوابق کاری او تحقیق کنید.

 

جراحی بینی در زنان

 

جراحی بینی در زنان و مردان چه تفاوت هایی با یکدیگر دارد؟

 • باید بدانید که معیارهای زیبایی از نظر آقایان و بانوان با یکدیگر متفاوت می باشد و همین امر موجب تفاوت هایی در جراحی بینی در زنان و مردان شده است.
 • بانوان معمولاً متقاضی بینی های ظریف و کوچک می باشند در حالی که آقایان می خواهند با جراحی زیبایی بینی جذابیت چهره مردانه شان نیز حفظ گردد.
 • در جراحی بینی مردان پل بینی بلندتر و عرض بینی پهن تر از بانوان می باشد.
 • در جراحی بینی در زنان زاویه بینی بینی و لب حدود 100 الی 105 درجه می باشد درحالی که این زاویه در جراحی بینی در مردان حدود 90 الی 95 درجه است.
 • بینی مردان دارای شیب ملایم و صافی می باشد.
 • همچنین بهتر است بدانید پوست بینی آقایان از بانوان ضخیم تر می باشد و دارای برجستگی های بیشتری است.
 • بهتر است بدانید جراحی بینی در زنان و مردان یکسان بوده و تنها در آنالیز و تحلیل جزئیات کمی متفاوت می باشند.

 

جراحی بینی در زنان

 

نحوه جراحی زیبایی بینی به شرح ذیل می باشد:

زمانی که فرد برای جراحی زیبایی بینی به بهترین جراح بینی مراجعه می کند، جراح بینی با توجه به مهارت خود یکی از روش های جراحی بینی باز یا جراحی بینی بسته را انتخاب می کند و اقدام به رفع ایرادات ظاهری بینی می نماید.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از بینی تغییرات مورد نظر اعمال می نماید.

در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در زنان به شرح ذیل می باشد:

 • بیمار تا دو ماه از زدن عینک آفتابی یا طبی خودداری کنید.
 • بیمار از خوردن غذاهای سفت که نیاز به جویدن زیاد دارد خوددرای کند.
 • از انجام فعالیت های سنگین اجتناب کنید.
 • برای کسب آگاهی بیشتر درباره مراقبت های بعد از جراحی بینی به مقاله مربوط به آن مراجعه کنید.

 

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

( جراحی بینیجراحی فک و دندانجراحی های زیبایی صورت )

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • هفده − 8 =