جراحی بینی در افراد مسن

جراحی بینی در افراد مسن : امروزه جراحی زیبایی بینی در میان افراد مسن و جوان از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد، حال ممکن است این سوال در ذهن تان ایجاد شود که آیا افراد مسن نیز می توانند اقدام به جراحی زیبایی بینی کنند؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله جراحی بینی در افراد مسن نیز انجام می شود و هیچ گونه عارضه ای برای آن ها پس از انجام عمل جراحی بینی ایجاد نمی شود.

اما در جراحی بینی افراد مسن باید بگوییم انجام آزمایشات بسیار مهم می باشد، چرا که با انجام آزمایشات مورد نیاز جراح بینی می تواند وضعیت جسمی بیمار را بررسی کند.

 

جراحی بینی در افراد مسن

 

بهتین سن جهت انجام جراحی زیبایی بینی چند سال است؟

بهتر است بدانید که حداقل سن برای انجام جراحی زیبایی بینی در خانم ها 16 سال و در مردان 18 سال است و حداکثر سن نیز 60 سال می باشد.

دلایل انجام جراحی بینی در افراد مسن به شرح ذیل می باشد:

  • با افزایش سن چربی های موجود در زیر پوست تجزیه شده و همین امر باعث کم شدن زاویه بین لب و بینی می شود که با انجام عمل جراحی زیبایی بینی می توان آن را بهبود بخشید.
  • همچنین افزایش سن باعث بروز تغییراتی در غضروف بینی می شود که رفع آن عیوب چهره فرد زیباتر می شود.
  • در سنین کم نوک بینی سر بالا و پشت آن قوس وجود دارد که با بالا رفتن سن نوک بینی دچار افتادگی شده و قوزدار می شود.

نحوه جراحی زیبایی بینی در افراد مسن به شرح ذیل می باشد:

جراحی بینی در افراد مسن همانند جراحی بینی در سایر افراد می باشد.

برای انجام جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی با توجه به مهارت و تجربه خود یکی از روش های جراحی زیبایی بینی به روش باز یا جراحی بینی به روش بسته را انتخاب می کند.

در جراحی بینی به روش باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد می کند و پس از جدا کردن پوست از اسکلت بینی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال می نماید.

اما در جراحی بینی به روش بسته هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که برای به دست اوردن نتیجه ایده آل از جراحی زیبایی بینی به توصیه های جراح بینی خود توجه کرده و تمامی نکاتی را که جراح بینی ذکر می کند رعایت کنید.

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

 

درباره reyhaniadm

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • بیست − سیزده =