جراحی بینی در افراد سیگاری

جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی در میان افراد جامع می باشد به همین علت می خواهیم در این مقاله به موضوع جراحی بینی در افراد سیگاری بپردازیم.

جراحی بینی در افراد سیگاری دارای نکاتی می باشد که با دانستن و رعایت آن ها باعث به دست آمدن نتیجه ایده آل و مطلوب می شود.

 

 

جراحی بینی در افراد سیگاری

 

نکاتی درباره جراحی بینی در افراد سیگاری

کسانی که سیگار و قلیان استعمال می کنند به مروز زمان دیواره عروق خونی آن ها تنگ شده و آن ها با اختلال در گردش خون مواجه می شوند و بازسازی و ترمیم پوست در انها کندتر از افراد غیر سیگاری می باشد به همین علت بهترین جراح بینی به افرادی که سیگار می کشند و قصد انجام جراحی بینی را دارند توصیه می کنند به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی سیگار و قلیان نکشند.

چرا که با کنار گذاشتن سیگار به مدت دو هفته وضعیت عروق خونی فرد سیگاری مشابه عروق خونی فرد غیر سیگاری شده و او می تواند بدون نگرانی جراحی بینی را انجام دهد.

البته بهتر ات بدانید که در جراحی بینی فرد سیگاری ممکن است به دلیل استفاده از داروهای بیهوشی کربن مونو اکسید در او افزایش پیدا کند و هنگام جراحی بینی ریتم و تپش قلب تغییر پیدا کند اما با کنار گذاشتن سیگار به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی این مشکل نیز برطرف می شود.

به این نکته توجه داشته باشید که تاثیر قلیان بر عمل بینی نیز همانند سیگار می باشد.

چند روز پس از عمل بینی میتوان سیگار کشید ؟

افراد سیگاری و قلیانی که عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده اند می توانند پس از گذشت دو هفته از جراحی بینی و با اجازه جراح بینی مجدد سیگار بکشند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی در افراد سیگاری به شرح ذیل می باشد:

  • بیمار به مدت دو هفته قبل و بعد از جراحی بینی باید از مصرف الکل ، استعمال دخانیات و الکل خودداری کند.
  • داروهای تجویز شده توسط جراح بینی را به طو رمرتب مصرف کند.
  • از رفتن به مکان های شلوغ که امکان برخورد ضربه با بینی وجود دارد خودداری نماید.
  • برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مراقبت های بعد از جراحی بینی می توانید به مقاله جامعی که تهیه شده و در وب سایت وجود دارد مراجعه کنید.

 

جراحی بینی در افراد سیگاری

 

عوارض جراحی بینی در افراد سیگاری چیست ؟

یکی از متداول ترین سوالات در جلسه مشاوره عوارض جراحی بینی می باشد که باید بگوییم در صورتی که فرد به بهترین جراح بینی مراجعه نماید و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی را به طور کامل رعایت کند دچار هیچ عارضه ای نخواهد شد.

تنها عارضه جراحی بینی تورم ، کبودی ، آبریزش و گرفتگی بینی می باشد که امری طبیعی بوده و به مرور زمان رفع می شود و جای نگرانی وجود ندارد.

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی زیبایی به عوامل متعددی از جمله :

  1. دستمزد بهترین جراح بینی
  2. هزینه بیمارستان یا مطب
  3. نوع بینی و میزان پیچیدگی های موجود در آن
  4. هزینه آزمایشات ، عکسبرداری ها و داروها
  5. هزینه جلسات معاینه و غیره تعیین می شود.

 

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

( جراحی بینی – جراحی فک و دندان – جراحی های زیبایی صورت )

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.