جراحی بینی به روش باز

امروزه جراحی بینی با استفاده از دو تکنیک جراحی بینی به روش باز و جراحی بینی به روش بسته انجام می شود، رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد.

جراحی بینی به روش باز

این روش جراحی بینی امروزه به دلیل ویژگی هایی که دارد بسیار مورد استقبال جراحان بینی قرار گرفته و اکثر جراحان بینی از آن استفاده می کنند.

در این روش جراحی بینی باز ، جراح بینی یک برش کوچک بر روی کلوملا ایجاد کرده و پوست بینی را بلند می کند تا به راحتی تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی اعمال کند.

پس از اتمام مراحل جراحی بینی ، جراح بینی ناحیه برش خورده را بخیه می زند، قابل ذکر است جای بخیه به مرور زمان از بین رفته و قابل مشاهده نمی باشد.

 

جراحی بینی به روش باز

 

ویژگی های جراحی بینی به روش باز به شرح ذیل می باشد:

در این روش جراحی زیبایی بینی ، جراح بینی دید مستقیم دارد به همین علت احتمال بروز غیر قرینگی بسیار کم می باشد.

در این روش جراح بینی قدرت مانور بیشتری دارد.

از این روش برای عمل هایی که دشوار می باشد و بینی دارای پیچیدگی های زیاد است استفاده می شود.

این روش انتخاب مناسبی برای انواع مدل بینی بخصوص جراحی بینی ترمیمی و جراحی بینی فانتزی و عروسکی می باشد، چرا که دسترسی به نوک بینی راحت تر است.

جراحی بینی بسته چیست ؟

در رینوپلاستی بسته هیچ برشی بر روی بینی ایجاد نمی شود و تمامی برش ها در داخل بینی زده می شود.

در این روش جراح بینی برشی در داخل بینی ایجاد کرده و با دستگاه مخصوص پوست را از بینی جدا کرده و بالا نگه می دارد.

این روش جراحی بینی در گذشته بیشتر مورد استفاده قرار می گرفت.

هزینه جراحی بینی چقدر می باشد؟

هزینه جراحی بینی به روش بسته و باز تعیین نمی شود بلکه به عواملی همچون دستمزد جراح بینی ، هزینه متخصص بیهوشی ، هزینه های بیمارستان و غیره تعیین می شود.

 

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

 

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 5 × یک =