تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی : مهمترین عامل تعیین کننده نوع بینی ، ضخامت پوست می باشد. بینی های استخوانی دارای پوستی نازک هستند و ساختار و ساختمان بینی های استخوانی از استحکام بالایی برخوردار است، اما بینی های گوشتی پوستی کلفت و استخوان و غضروف ضعیفی دارند.

عده ای بر این باورند که داشتن قوز و برآمدگی در ناحیه پل بینی مختص بینی های استخوانی می باشد، این در حالیست که ممکن است بینی های استخوانی نیز دارای قوز و برآمدگی باشند.

به طور کلی می توان گفت بینی های استخوانی ایده آل ترین نوع بینی برای جراحی زیبایی بینی هستند و اغلب افرادی که دارای بینی استخوانی هستند ، نتیجه مطلوبی را از جراحی بینی کسب خواهند کرد.

 

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی

 

تفاوت بینی گوشتی و بینی استخوانی به شرح ذیل می باشد:

افرادی که دارای بینی استخوانی می باشند ، کاندیدای مناسبی برای انجام جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی هستند ، اما مناسب ترین نوع جراحی بینی برای افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند، جراحی بینی طبیعی می باشد، چرا که در بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم ، هنر دست جراح چندان قابل مشاهده نیست.

لازم به ذکر می باشد ، انتخاب جراح بینی با تجربه در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار می باشد ، بنابراین با توجه به نوع بینی خود جراح بینی مناسب را انتخاب نمایید، چرا که گاهی ممکن است جراح بینی در جراحی بینی های استخوانی مهارت داشته باشد اما در بینی های گوشتی تجربه کافی را نداشته باشد.

هزینه جراحی بینی استخوانی و جراحی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی بسته به نوع بینی ، میزان ایرادات بینی ، دستمزد جراح و هزینه های جانبی چون هزینه های کلینیک یا بیمارستان ، آزمایشات و غیره برای هر فرد متغیر می باشد و پس از معاینه توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

درباره جراح بینی | جراح فک و صورت

یک جراح بینی خوب باید شهرت خوب در استان خود داشته باشد و توانسته باشد رضایت بیماران خود جلب کرده باشد. تحصیلات مرتبط داشته باشد و اطلاعات بالایی در زمینه جراحی زیبایی بینی داشته باشد. به اصول علم زیبا شناسی آگاه بوده و بتواند بینی را بعد از رینوپلاستی تصور کند تا بهترین مدل بینی را به بیمار پیشنهاد دهد. صبور باشد و تمامی نکات مربوط به اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را به بیمار بگوید تا با رعایت آن ها نتیجه ایده آلی را به دست آورد. زمان کافی برای معاینه بینی بیمار بگذارد و با توجه به آناتومی صورت و نوع بینی بهترین مدل بینی را به او پیشنهاد دهد.