بوتاکس

از تزریق بوتاکس برای رفع چین و چروک های صورت استفاده می شود و باعث جوانسازی پوست چهره می گردد.

ترکیبات فلج کننده با فلج کردن موقت عضلات ناحیه مورد نظر مانع از انقباض عضلات می شوند و موجب رفع خطوط صورت می گردند.

بوتاکس چیست ؟

بوتاکس نوعی ماده درمانی می باشد که از باکتری بوتولینوم تهیه می شود. تزریق کمی از این ماده به نواحی صورت مانند پیشانی و خطوط خنده و غیره ،  فعالیت ماهیچه و عضلات آن ناحیه را کم می کند و باعث جوانسازی می گردد.

به طور مثال خطوط اخم که بر اثر اخم کردن زیاد به وجود می آیند با تزریق بوتاکس از بین می روند، ماهیچه ها و عضلات آن ناحیه به طور موقت از کار می افتند و در نتیجه خطوط اخم دیگر به وجود نمی آیند.

نتیجه و ماندگاری بوتـاکس 3 تا 6 ماه است و بعد از آن مجدداً باید تزریق را انجام دهید.

 

بوتاکس

 

مردم وقتی متوجه می شوند که بوتـاکس نوعی سم فلج کننده است می ترسند و نگران عوارض آن هستند و می گویند چون سم است آیا خطرناک است یا خیر؟

در جواب باید گفت بوتـاکس چندین سال است که وارد صنعت پزشکی شده و خطری ندارد.

توجه داشته باشید که بوتاکس باید توسط پزشک  تزریق شود ، زیرا پزشک دانش و توانایی لازم برای استفاده از این ماده را دارد و می داند چه مقدار از تزریق آن خاصیت درمانی و چه مقدار از تزریق آن خاصیت معکوس و عوارض دارد.

تزریق بوتاکس توسط پزشک عوارضی ندارد و مراقبت های بعد از تزریق بوتـاکس بسیار آسان بوده و بیمار بعد از تزریق می تواند به محل کار یا منزل خود باز گردد.

کاربرد عمده این ماده برای خطوط پیشانی و اخم است ولی با پیشرفت تکنولوژی برای نواحی دیگر صورت نیز استفاده می شود و بلافاصله بعد از تزریق نتیجه مشاهده می شود.

هزینه تزریق بوتاکس

قیمت بوتـاکس با توجه به نوع آن و ناحیه مورد نظر تعیین می شود .

دکتر علیرضا ریحانی

متخصص جراحی دهان و فک و صورت

درباره drreyhaniadmin

پاسخ بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 8 − پنج =